Czyli Często zadawane pytania
Tak, można. Najpierw należy umówić się na konsultację z urologiem.
Zabieg obrzezania dla lekarza jest zabiegiem łatwiejszym I tańszym. Nie ma szwów do usunięcia, „nie ma kłopotu„ z pacjentem, który jest tylko na wizycie I zabiegu. Operacja plastyczna jest zabiegiem wymagającym więcej zachodu. Szwy usuwa się po 10 dniach – wizyta, należy ćwiczyć napletek metodą „ 4×10„ trzeba zabieg wykonać tak, aby napletek pozostał a nie było zwężenia. Nie wykonujemy zabiegu obrzezania jako jedynej metody usunięcia stulejki. Tylko na życzenia pacjenta lub ze wskazań np. Stulejka pozapalna.
Gojenie trwa ok. 1 Miesiąca, do pracy ”siedzącej” można iść po paru dniach. Do pracy „fizycznej” po ok. 10 Dniach. Uprawiać sport, basen można po jednym miesiącu.
Najlepiej środki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty. Można zaopatrzyć się w gaziki, płyn do higieny intymnej, mydło antybakteryjne.
Po zabiegu w znieczuleniu ogólnym lub krótkim dożylnym nie wolno prowadzić samochodu. Po zabiegu w znieczuleniu miejscowym raczej wskazana jest opieka osoby towarzyszącej (stres).
Zazwyczaj malutkie dzieci maja zlepy napletka (odkleja się je w znieczuleniu) są mylone ze stulejką. Zawsze po konsultacji ustalany jest zakres zabiegu.
Ile po zabiegu usunięcia stulejki ma się nadwrażliwą żołądź?
Przed zabiegiem stulejki można skrócić włosy łonowe, zaś przed korektą skrzywienia prącia trzeba się ogolić.
Po zabiegach na członku najlepsze jest mydło, woda lub płyn do higieny intymnej.
W naszej klinice stosujemy metodę korekty skrzywienia prącia za pomocą szwów prostujących. Wykonujemy te zabiegi od początku istnienia kliniki z powodzeniem.
Najlepiej przyjść na konsultacje ze zdjęciem, można przysłać je pocztą elektroniczną. Zawsze jednak pacjent wie czy skrzywienie jest I czy mu przeszkadza.
To trudny problem wymaga długiego leczenia (farmakologicznie, masaże prostaty), ale są efekty. Jednak trzeba mieć dużo cierpliwości.